دنیای اینترنت

دنیای اینترنت

باید درک درستی از دنیای آنلاین و اینترنت پیدا کنم تا ماه های بعد به جای اینکه وقتم را برای طراحی سایت های اینترنتی صرف کنم، بیشتر آن را به ساختن برند شخصی و تولید روزانه مقالات مفید درباره تخصص و کتاب هایی که خوانده ام و تجربه هایم اختصاص بدهم. به قول شاهین کلانتری ما باید در شکرگذاری هایمان از نعمت اینترنت هم نام ببریم چون شگفت انگیز است. چه کسی فکرش را می کرد افرادی که فرسنگ ها از هم دور هستند با یک وسیله کوچک در دستشان و در هر ساعت شبانه روز که بخواهند در کنار یکدیگر سر یک کلاس حاضر شوند و استادی بیاید و با صدا و عکس و متن به آنها تدریس کند و آنها در همان لحظه مشارکت کنند. اینترنت واقعا جادویی است. گری وی میگوید که اگر درک درستی از این اینترنت قدرتمند نداشته باشیم و خودمان را با آن سازگار نکنیم و کسب و کارمان را بر روی آن بنا نکنیم، سی سال آینده کودکانمان ما را با همان کنجکاوی می بینند که ما به فسیل های تاریخی دایناسورها نگاه می کنیم. همه ما باید به فکر این باشیم که برای خود در دنیای اینترنت یک برند شخصی راه اندازی کنیم. شما استعداد ایجاد یک کسب و کار یک میلیون دلاری را دارید.

اگر به دنبال این هستید که از طریق برندسازی شخصی و نه کارمندی به درآمد بسیاری از طریق جادوی اینترنت برسید، اول از همه باید از اینکه چرا سال های قبل شروع به اینکار نکردید افسوس نخورید و پس از آن بدانید که با داشتن یک اراده قوی و یک هدف بزرگ می توانید از همین نقطه شروع کنید. حتی اگر شما یک کار تمام وقت  دارید، باز هم می توانید از 7بعدازظهر تا نیمه شب، برای کسب و کار اینترنتی تان زمان بگذارید. بهتر است در ابتدا به فکر درآمدزایی و بازدهی سریع از کارتان نباشید، چون اگر بر درآمدزایی زوم کنید، تمرکز خود را از دست می دهید. درآمدزایی باید جزء اهداف بلندمدت شما باشد.

اول از همه باید خودتان باشید. در مقالاتی که می نویسید، در ویدئوها و پادکست هایی که می سازید، امضای شخصی خودتان را قرار دهید. باید در مسیر ایده ها و کارهایی که قلبتان می گوید حرکت کنید و مطمئن باشید که هدایت خواهید شد.

اگر می بینیدکه یک سری افراد در فضای اینترنت به درآمد و محبوبیت خوبی رسیده اند، دست و پایتان را گم نکنید و از مسیرتان خارج نشوید. شما تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که راه و روش افراد بسیاری را به دقت بررسی و مشاهده کنید. پس از آن برای خودتان یک نقشه راه بچینید. حالا مهارت های خودتان را در قالب این مواردی که می دانید، در سایت یا شبکه های اجتماعی خود نشان دهید.

مثلاً اینستاگرام را مثال می زنم:

شما بعد از دیدن بیست پیج پرطرفدار به این نتیجه می رسید که همه آنها ابتدای ویدئوهای خود از یک کاور با فونت درشت بر روی آن استفاده کرده اند و یا آدرس سایت خود را در بیو پروفایل قرار داده اند و یک کتاب الکترونیکی درباره تخصص خود و تا حدودی آموزش آن به دیگران نوشته اند و آن را در صفحه اول سایت قرار داده اند. پس اصول در ذهنتان مشخص شد، حالا شما با الگوبرداری از سبک آنها و نه با تقلید صرف، می توانید کارتان را شروع کنید، مهارت ها و علایقتان را آموزش دهید و سبک های متنوعی را در فواصل کارتان بوجود بیاورید.

 


نویسنده: مریم دلجو