چرا نوشتن برای یادگیری زبان انگلیسی مهم است؟

چرا نوشتن برای یادگیری زبان انگلیسی مهم است؟

چرا نوشتن برای یادگیری زبان انگلیسی مهم است؟

نوشتن به این دلیل مهم است که چند قوه مختلف را با هم به کار می اندازد. مثل بینایی، لامسه و ذهن. مثلاً وقتی در حال نوشتن یک مقاله هستید، همزمان دست ها، چشم ها و مغز شما با هم در حال کار کردن است. فکر می کنید، دستتان را به حرکت در می آورید تا بنویسید و نوشته هایتان را با چشم دنبال می کنید. اینها باعث قدرتی فوق العاده در شما می شود و این ارتباط بین آنها باعث می شود که فرآیند یادگیری زبان انگلیسی بهتر انجام شود. البته نوشتن هم از طریق کیبورد و هم با خودکار باعث این ارتباط خواهند شد.

نوشتن جملات و عبارت هایی که یاد می گیریم، در همان لحظه یک راه خیلی قدرتمند برای یادگیری و به خاطر سپردن آنهاست. درست است که صحبت کردن، گوش دادن و خواندن بسیار مفید هستند اما زمانی که ما عبارت یا جمله ای را یاد می گیریم و آن را می نویسیم، بهتر با اعضای جمله ارتباط پیدا خواهیم کرد. اول اینکه معنی عبارت یا کلمه را یاد می گیریم و دوم مدل نوشتنش را یاد می گیریم، اگر هم که در جمله از آن عبارت یا لغت استفاده کنیم، به شکل بهتری با آن ارتباط می گیریم. علاوه بر آن با نوشتن عباراتی که قرار است در صحبت کردن استفاده کنیم، می توانیم یک مکالمه و یا سخنرانی قابل قبول و مسلط تری داشته باشیم. این مورد هم در زبان انگلیسی جواب می دهد هم در زبان فارسی.

با یادگیری رایتینگ انگلیسی بهتر می توانیم در فروم های زبان با افراد ارتباط بگیریم و در زبان انگلیسی مهارت بیشتری پیدا کنیم. علاوه بر اینها نوشتن خلاقانه باعث میشود که همزمان با هم دو نیمکره مغزمان را فعال کنیم. وقتی روی رایتینگ تسلط بیشتر و بهتری پیدا کنیم می توانیم محتوایمان را به زبان انگلیسی بنویسیم تا با افراد بیشتری از سراسر جهان ارتباط بگیریم و بازدید کننده های بیشتری به سایتمان سر بزنند. حالا برای تقویت قدرت نوشتاری و جمله سازی انگلیسی بهتر است اول از همه کتاب های داستان زبان اصلی بخوانیم. در هر سطحی از زبان که هستیم کتابهای مربوط به همان سطح را تهیه کنیم و بخوانیم و در کنارش به شکل حرفه ای و تخصصی شروع به خواندن گرامر کنیم.


نویسنده: مریم دلجو