شش منجی صبح جادویی

 شش منجی صبح جادویی

هفته های پیش خلاصه کتاب صبح جادویی را که یکی از کتاب های به شدت مفید برای زندگی شخصی و کاری مان است، برایتان نوشتم. حالا می خواهم به یکی از بخش های مهم کتاب بپردازم و آن هم انجام 6 کاری است که هال الرود آنها را به عنوان منجی هایی می شناسد که قدرت فوق العاده ای دارند و ما را به انجامشان توصیه می کند. در اصل بهتر است این شش کار  را بین ساعت های  5 تا 6 صبح انجام دهیم.

سکوت : منظورمان سکوت هدفمند است که به ما آرامش ذهنی خواهد داد و باعث کم شدن اضطراب و نگرانی می شود. در این زمان می توانیم شکرگذاری، دعا و مدیتیشن انجام بدهیم.

تلقین : با تکرار کردن تلقین ها در ما باور ایجاد می شود. به این شرط که با اعتقاد و باور واقعی و احساس شادی همراه باشد. هر جمله و کلمه ای که احساس می کنید باعث بوجود آمدن باور و قدرت در شما می شود را بگویید، بارها تکرارش کنید.

تجسم : آنچه را می خواهید تجسم کنید. با کیفیت دی وی دی آنها را ببینید. خودتان را تجسم کنید که به آن چیزهایی که می خواهید رسیده اید. تک به تک آنها را ببینید. اصلا بهتر است شما هم یک ویژن بورد بسازید و آن را بالای تختتان نصب کنید و هر شب پیش از خواب و صبح ها بلافاصله بهد از بیداری آن را ببینید و تجسم کنید. در این دو زمان، ناخودآگاهتان بیشتر از هر زمان دیگری فعال است. پس این فرصت ها را از دست ندهید.

مطالعه : تا می توانید کتاب بخوانید. گاهی یک کتاب خوب را چندین بار بخوانید و هر بار نکات بیشتری را درک خواهید کرد. تندخوانی درست و البته اصولی را یاد بگیرید تا در مدت زمان کوتاهی کتاب های بسیاری را بخوانید و نقشه ذهنی بکشید. از آن مدل ها تندخوانی های کوچه بازاری که تندخوانی را یک مسابقه می دانند منظورم نیست. تندخوانی اصولی بیشتر از آنکه به شما عجله نگرانی و سرعت بیهوده را بیاموزد، طریقه تمرکز صحیح، انجام تکنیک های درست چشمی و ذهنی با تمرین های منحصر به فرد و راه و روش پیدا کردن لغات کلیدی را می آموزد. آنوقت است که با وجود سرعت بالای خواندن، تمرکز و درک تان چند برابر است اما برخلاف آنچه بیشتر افراد تصور می کنند متمرکزتر، آرام تر و با سرعت بیشتری مطالب را درک کرده و لغات کلیدی را پیدا خواهید کرد. از کتاب های توسعه فردی شروع کنید، از کوچینگ، کسب و کار و روانشناسی بخوانید. درباره دانش تخصصی تان که هر چه بخوانید کم است. آنقدر بخوانید و یاد بگیرید که در دانش تخصصی تان و یا در زمینه ای که دوست دارید در مدت بسیار کوتاهی به یکی از افراد مطرح تبدیل شوید.

نوشتن : از هر آنچه دوست دارید بنویسید. مثلا از ایده ها و برنامه های همان روز شروع کنید. شکرگزاری هایتان را بنویسید. نکاتی از کتابی که آن روز خوانده اید و یا رونویسی و خلاصه بخش هایی از آن را به زبان خودتان بنویسید.

ورزش : حرکات ایروبیک و دویدن باعث ضربان سریع تر قلب می شوند. با این کار اکسیژن بیشتری را وارد شش هایتان می کنید و شاداب تر خواهید شد. می توانید از حرکات کششی ساده شروع کنید.

هر کدام از این 6 کار تنها ده دقیقه از شما زمان خواهند گرفت اما تاثیرات فوق العاده ای بر شما خواهند گذاشت که می توانید کل روز را با قدرت و پر انرژی به سمت اهدافتان حرکت کنید.


نویسنده: مریم دلجو