چطور یک مقدمه جذاب برای مقاله سایت بنویسیم؟

 آیا میدانستید تنها با اجرای چند فن و تکنیک میتوانید کاری کنید که خواننده تا آخرین خط از نوشته هایتان چشم برندارد؟ و به عبارتی مجذوب عبارت ها و محتوای مقاله شما شود؟ بگذارید یک مثال برایتان بزنم : روزی در یکی از مستند هایی که درباره فیلمسازی بود شنیدم که یکی از دلایل مهمی که باعث میشود ما یک فیلم سینمایی را تا انتهایش ببینیم جذاب بودن چند دقیقه اول آن است. اگر کنجکاوی ما را بر انگیزاند، با ذوق و شوق تا انتهای فیلم آن را تماشا میکنیم. خواندن مقاله هم مثل دیدن یک فیلم است.

 یکی از کارهای مهمی که شما به عنوان یک محتوانویس باید انجام بدهند این است که مقدمه مقاله را جذاب و گیرا بنویسید. خط اول بیشترین اهمیت را دارد و باعث میشود خواننده به ادامه خواندن ترغیب شود. پس از آن، خط دوم و سوم دارای اهمیت زیادی هستند. اگر تا اینجای کار بتوانید جذاب بنویسید و ذهن مخاطب را درگیر کنید شانس مقاله شما برای خواندن بسیار زیاد میشود.

حالا برای خلق یک مقاله جذاب باید چه کنیم؟ با من همراه باشید تا 4 تکنیک نوشتاری را با هم یاد بگیریم.

تکنیک اول : تصور کنید که برای یک دوست مینویسید. مقاله شما باید این حس را به خواننده انتقال دهد که برای شخص او نوشته اید

تکنیک دوم : از ضمیر دوم شخص استفاده کنید. چشمانتان را ببندید و شخصی را تصور کنید که به او اهمیت میدهید و میخواهید مخاطب جملات شما باشد. در ذهنتان او میتواند یک دوست، یک عضو خانواده و یا همکار باشد. اگر شخص ناشناسی است یک اسم فرضی به او بدهید و همینطور یک شخصیت و شغل. حالا چشمانتان را باز کنید و برایش بنویسید.حالت چهره او را وقتی که مقاله شما را میخواند تصور کنید. حالا چشمانتان را باز کنید و برایش بنویسید.

تکنیک سوم : از کلمات ساده استفاده کنید. این روزها هیچ کس توسط لغات پیچیده تحت تاثیر قرار نمیگیرد. پس تا میتوانید ساده بنویسید.

تکنیک چهارم : از قدرت تصاویر استفاده کنید. یک تصویر از هزار کلمه گویا تر است.استفاده برندها و شرکت های مختلف از تصاویر برای جذابیت کار خود گویای این مطلب است که وقتی در کنار شعار تبلیغاتی و نام یک برند از تصویر استفاده میشود میزان جذابیت و به خاطر سپردن پیام برندها آسان تر میشود. پس سعی کنید برای جذاب کردن مقاله خود از عکس، نقاشی، کاریکاتور و یا عکس نوشته استفاده کنید.

با رعایت این نکات از خودتان یک مقاله نویس حرفه ای بسازید و افراد بیشتری را به سوی نوشته های خود جذب کنید.