از همه جلوتر باش

این کتاب گنجینه ای ارزشمند برای افرادی است که می خواهند در زندگی شخصی و کاریشان به پیشرفت و توسعه برسند.

 فصل اول درباره الماس های پنهان در کسب و کارهای فردی است و مثال هایی از افرادی بیان می کند که در کارشان از هیچ شروع کرده اند، سال ها قدم به قدم پیش رفته اند تا پس از ان آینده ای متفاوت ساختند.

کتاب از رویاها، تلاش ها و سرمایه گذاری هایی در وقت و انرژی افرادی می گوید که کارشان را از جایی بسیار کوچک و با امکاناتی بسیار ناچیز شروع کردند و در طول مسیر به ایده ها و خلاقیت های بسیاری دست یافتند. و نیز صحبت از مردمی می کند که بدون این که به معدن الماس نهفته در ذهن و علایقشان توجه کنند، تمام تمرکزشان را به سوی تقلید و همرنگ جماعت شدن گذاشته اند. و در مقابل افرادی هستند که لحظه ای دوست ندارند که همرنگ جماعت شوند. آنان فرسنگ ها از افراد دنباله رو جلوترند به حدی که کسی به گرد پایشان نخواهد رسید.

برای تبدیل شدن به یک پیشرو ، هر روز از خودتان بپرسید که چطور می توانم امروز با تخصصی که دارم خدمات بیشتر و بهتری به افراد ارائه کنم؟ نیاز به چه اطلاعات و مهارت هایی دارم؟

برای رسیدن  به پاسخ این سوالات و بهره مند شدن از شغلی بهتر، موفقیت های خارق العاده و درآمد کلان باید دست به ماجراجویی بزنیم و در مسیری ناشناخته که هیچ تضمینی برایش نیست، قدم بگذاریم. اگر خطر نکنید روزگاری بهتر در انتظارتان نخواهد بود. خطر  کردن وادارتان می کند از بیشترین توانایی های وجودیتان استفاده کنید. شما نباید هیچگاه از فعالیت دست بردارید. آرام و قرار برای مرغ و خروس خوب است. اما انسان در لحظه ای که از جنب و جوش دست بردارد، فرسودگی آغاز می شود.

زندگی اکنون شما نتیجه تمام افکاری است که تا این لحظه داشته اید. یک اندیشه و یا رویا هر اندازه هم غیرعملی به نظر بیاید، معمولاً ساده تر از آنچه که تصور می شود به حقیقت خواهد پیوست.  و این یکی از نتایج خوب هدفگذاری است. شما از ماه های قبل هدفگذاری کرده اید و ذهنتان را به  سمت یک هدف متمرکز کرده اید. با این کار بسیار پربازده تر از قبل اهدافتان را دنبال می کنید.

یکی دیگر از راه های رسیدن به رویاها و اهداف این است که خودتان را در حال رسیدن به آن ببینید. اگر این کار را روزها انجام دهید، در ذهن ناخودآگاهتان ثبت خواهد شد و زمان رسیدن به هدفتان را نزدیکتر می کند.

همه ما به طور طبیعی به دنبال موفقیت و درآمد بسیار هستیم اما قبل از آن نباید از یاد ببریم قبل از اینکه به دنبال پاداش باشیم، باید یک خدمتی ارزنده به جهان ارائه کنیم. هر تلاشی برای دور زدن این قانون منجر به شکست و ناامیدی ما خواهد شد. نمود آن را در چهره های افسرده و عبوس بسیاری از افراد خواهیم دید. آنهایی که دست روی دست می گذارند تا ببینند که سرنوشت چه چیزی را برایشان محیا کرده است. دلیل این رفتارها بی خبری از این اصل ساده است . اگر شما این قانون را با تمام وجود درک کنید، می توانید یک زندگی شکوهمند و سالم را برای خودتان خلق کنید.

افراد تا زمانی که اعتقاد داشته باشند که شرایط خارجی بر آنها تاثیرگذار است، زندگی طاقت فرسایی خواهند داشت. اما اگر ایمان بیاورند که می توانند بذری را کاشته و با تلاش و نیروی خلاقیت محصول شایسته ای را به بار بیاورند، خواهند توانست که رئیس و ارباب زندگی خویش بشوند.

به هر کاری که مشغول هستید برای چند لحظه تصور کنید که یک قطعه زمین کشاورزی را در اختیار دارید.اگر بنشینید و فقط به آن نگاه کنید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.اما اگر خاک را شخم زده و بذر گل و چمن در آن بکارید، آنها برافراشته می شوند و هرکسی را آگاه می کنند. حالا نظام آفرینش دقیقاً به هریک از ما تکه ای زمین عطا کرده است. باید در آن بذر افشانده و از آن ثمره بگیریم. پیروزی ما مستلزم فکر، برنامه ریزی، کار و تلاش است.

همیشه از خودتان بپرسید که امروز چطور می توانم کار و خدمات بیشتری عرضه کنم؟ و چگونه می توانم با وسعت بخشیدن به خدماتی که ارائه می دهم پاداش بزرگتری دریافت کنم؟