ماشین محتوا | چطور یک محتوای با کیفیت بسازیم؟

 

مواردی که باید درباره تولید یک محتوای قدرتمند بدانید، در این کتاب وجود دارد.

برای اینکه دیده شوید باید محتوایی عالی بسازید که بسیار فراتر از موارد مشابه در کسب و کارتان باشد. یادتان باشد که محتوای شما باید آموزشی باشد و به افراد کمک کند. اگر محتوا را فقط برای تبلیغ کسب و کار، محصول یا برندتان و یا بدست آوردن رتبه الکسای خوب تولید می کنید، تنها دارید وقتتان را تلف می کنید.

شما را به کاری توصیه می کنم که بدون هیچ هزینه تبلیغی می توانید به وسیله آن بدرخشید. این وسیله قدرتمند در ذهن شما و نوک انگشتان شما و به شکل رایگان در اختیارتان است.

شرط می بندم که با نگاهی به محتوای چندتا از افرادی که در حوزه شما هستند، متوجه می شوید که کیفیت محتوای بسیار خوبی ندارند که در این صورت این فرصت بی نظیر را می توانید به دست آورید.

تنها کاری که باید انجام دهید، تولید یک محتوای ارزشمند و قرار دادن آن به شکل رایگان در اختیار افراد است تا به وسیله توجهی که از آن افراد جلب می کنید، می توانید کسب و کار و برند شخصیتان را قدرتمند کنید.

کیفیت از کمیت مهم تر است.

در ابتدای کارم بیشتر از آنکه روی کیفیت تمرکز کنم، بر روی تعداد محتواهای تولیدی ام تمرکز داشتم. یعنی مقدار زیادی از محتوایم برای افراد جذابیت نداشت. پس در انتها مثل نیل پاتل به این نتیجه رسیدم که یک محتوای جذاب بیشتر از صدها محتوای غیر جذاب، ارزش دارد.

برای بازاریابی محتوای تان یک محتوای جذاب بسازید که توجه زیادی را جلب کرده و باعث اعتماد سازی برند شخصی و کسب و کارتان شود. محتوایی که فقط جلب توجه داشته باشد ولی از اعتماد سازی بیبهره باشد محتوای زرد است. شغل شما تولید کننده محتوا نیست، بلکه شغل تان این است که برای برند شخصی و کسب و کارتان، با استفاده از محتوا بازاریابی کنید. یعنی بازاریابی محتوا. در پشت صحنه محتوای جذاب و ارزشمندی که تولید می کنید، یک کسب و کار فوق العاده بسازید. بدون داشتن یک کسب و کار عالی، توجه افراد را می خواهید به چه چیزی جلب کنید؟

با استفاده از بازاریابی محتوا، یک شبه نمی توانید برند شوید. اعتماد سازی در فضای آنلاین بسیار حیاتی است و به صبر و حوصله، پرتلاش بودن و عزمی جزم نیازمند است تا اعتماد سازی ایجاد شود.

چطور یک محتوای با کیفیت بسازیم؟

  1. برای تولید یک محتوای باکیفیت یادمان باشد محتوایی بسازیم که افراد با آن تعامل داشته باشند. مثلاً آنها را به انجام عملی تشویق کنیم و یا مطالب دست اولی را به آنها ارائه دهیم. با این روش مخاطب با محتوای ما ارتباط معناداری برقرار می کند، آن را به اشتراک می گذارد و درباره اش نظر می دهد.
  2. کاری کنید تا مخاطبان بیشتری محتوای شما را ببینند. برای رسیدن به این هدف میتوانید در وبسایت های دیگر و یا وبسایت های اشتراکی چندین پست بگذارید، در چند پادکست شرکت کنید و یا محتوای اشتراکی با افرادی در زمینه کاری خودتان و یا زمینه های متفاوت دیگر تولید کنید.

برای رسانه تان محتوایی محرمانه و شفاف بسازید. چون برای آنان جذاب تر است و از نظر ذهنی و احساسی با آن ارتباط موثرتری می گیرند.

  1. هرچه در کارتان سخاوت بیشتری داشته باشید، مخاطبان شما را بیشتر دوست خواهند داشت.
  2. محتوایی بسازید که قابل اجرا بوده و باعث عمل گرایی در افراد شود. با این روش اعضای فعال مخاطبین تان بیشتر خواهند شد و در نتیجه بیشتر به اشتراک گذاشته می شود و در انتها نرخ تبدیل به مشتری افزایش خواهد یافت.